Nuo ko mirė Jėzus?

Sakytumei, keistas klausimas. Juk jis buvo plakamas, mušamas, išsekintas, prikaltas. Tokių sužeidimų žmogaus kūnas negali atlaikyti ir nenumirti. Jis buvo nežmoniškai nukankintas. To turėtų pakakti atsakymui.

Visgi nuo seniausių laikų tęsiasi diskusijos, nuo ko konkrečiai Jėzus mirė. Atrandame daug nerealių aprašymų, mitų ir perdėtų interpretacijų. Savo nuomonę turi ir medikai bei mokslininkai.

Viena aišku, jog tuo metu buvo jau gan šilta, Jėzui nedavė gerti, jis prakaitavo vedžiojamas po miestą, smarkiai nukraujavo krauju prakaituodamas, plakamas, susižeisdamas nuo parpuolimų ir mušimų, nešdamas kryžių (apie 50 kg), apnuogintas ir prikaltas prie jo, išgyvendamas siaubingą psichinį stresą. Biblija liudija, jog Jėzus buvo sąmoningas iki paskutinio atodūsio, todėl jautė viską, kas vyko.

Yra trys nuomonės, nuo ko mirė Jėzus: nuo uždusimo, nuo nukraujavimo, nuo infarkto plyšus širdžiai. Galėjo būti visos priežastys kartu… Dusimą įtakojo tai, jog jis buvo nukryžiuotas tokioje pozicijoje, kuri priverčia orą iškvėpti ir neleidžia įkvėpti, nes norint įkvėpti, reikėjo stotis ant prikaltų sopančių pėdų. Fizinis skausmas, dusimas, nukraujavimas, nežmoniška įtampa, bet dar labiau visų laikų žmonių nuodėmių, neteisybių ir niekuo nepagrįstos paniekos Dievui išgyvenimas, privedė prie širdies raumens plyšimo.

Kareiviui perdūrus Jėzaus šoną, iš jo ištekėjo kraujo ir vandens. Kraujas galėjo atsirasti dėl dviejų priežasčių: nuo plakimo buvo suvarpyta ne tik Jėzaus nugara, bet ir plaučiai, į kuriuos pateko kraujo; plyšus širdžiai kraujo išsiliejo į širdiplėvės ertmę; perverta buvo krūtinplėvės ertmė, kurioje yra serozinio skysčio . Šiaip ar taip, tai buvo nežmoniškas teisiojo nukankinimas.

Sutinkame pakankamai pavyzdžių, kai žmonės miršta nuo infarkto susinervinę, labai sielodamiesi. Bet kas gali suprasti Išganytojo sielvartą, užnešant visų laikų ir viso pasaulio nuodėmes ant kryžiaus, kai per įsikūnijimą susivienijęs su visa žmonija perėmė ant savęs visą nuodėmės ir bausmės siaubą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.