Kardinolas Pell apie šeimos klausimui skirtąjį sinodą

Kardinolas Erdo iš Budapešto turėjo vadovauti Sinodo diskusijai ir susintetintai apibendrinti jos rezultatus. Pasirodęs jo pranešimas sukėlė audrą visoje Bažnyčioje, nes buvo „tendencingas, iškraipytas; neperteikė sinodo tėvų nuomonės“ – sakė kardinolas Pell iš Australijos.

„Nepasiduodame pasaulietinių sluoksnių lūkesčiams, nepuolame ant žemės. Neturime ketinimų sekti radikalių sprendimų, kurie daromi visose krikščioniškose denominacijose ar ir katalikų tarpe vienoje, dvejose šalyse, kad paskui prarastume savo veikimo lauką“.

„Ko labiausiai trūko – tai paremto šv.Raštu mokymo“, esminis trūkumas – tai jungties su Bažnyčios tradicija nebūvimas, tame ir su pal.Pauliaus VI, šv.Jono Pauliaus II ir pop.Benedikto XVI mokymu apie šeimą“.

„Katalikybės gyvastingumo paslaptis glūdi jos ištikimybėje Kristaus mokslui ir Bažnyčios tradicijai“.

„Kai visuomenė juda bloga linkme, nebus nuopelno Bažnyčiai ją palaikyti tame ir tvirtinti, kad tai yra gerai. Žmonės už Bažnyčios ribų ir taip nepritars bei nepriims mūsų pažiūrų, tačiau to negalima pasakyti apie tikinčiuosius, kurie būna bažnyčioje, to negalima pasakyti apie tuos geruosius žmones“.

“Mūsų neatidėliotina užduotis yra pakviesti žmones sustoti, pasimelsti, giliai įkvėpti ir suvokti, kad nepamesime katalikiškosios doktrinos“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *