Ar ES išnyks tautos?

Atrodo, jog kai kuriems ES ideologams kliudo tautų egzistavimo faktas, kuris neva yra trukdis didesnei vidinei integracijai. Pagal sumanymą, turėtų atsirasti kaži kokia Europos tauta ar kitokios kokybės bendruomenė, kuri laikytusi demokratijos, laisvos rinkos, liberalizmo idėjų ir pan.

XVIII ir XX am. valstybių padalijimo, okupacijos, tremties ir sovietizacijos patirtis leidžia daryti išvadą, jog tauta gali gyvuoti be valstybės, tačiau valstybė be tautos – ne. Griuvo Čekoslovakija, Jugoslavija, eilėje – Belgija.

Kol kas Europos tautos daugiau ar mažiau dar gina savo kultūrines ir nacionalines sienas, nepasiduodamos ES supertautos idėjai, tačiau Paryžiuje vykęs solidarumo mitingas su tuščiu ir beprasmiu šūkiu „Je suis Charlie” atskleidžia Europos idėjinį silpnumą, nes čia anoniminė minia teigė laisvę nuo visko, kaip vienintelę likusią idėją, kuri tarsi turėtų vienyti, tačiau iš tikrųjų visiškai išformuoja ją.

1 komentaras apie “Ar ES išnyks tautos?

  1. Vienas dar carinėsRusijoskovojabčio Šviesuolis/berods;Dobroliubovas/yra parašes,kad niekas nesunaikins Rusų /įvardino įv.polit.partijas/,bet tik Prakeiktas Liberalizmas…Manau tinka ir db laikams,ES Europoje ir jau pamatėme,kad Lt “Elitui”rūpi tik grupiniai-ąsm. interesai,o Tauta jiems;Dzin…Bekraujos Revoliucijos niekas nesikeis,bet ir vėl matome,kad tai vyksta tik ne desovietinėje erdvėje…Mūsų genofondas iškastruotas pe bėgančioliai išteisinami t.v. “nepriklausomos lt”teisėgrąužos organų.,,Dar prieš 60m mama sakė ;Vaike bėk,bet nekovok ,nes kovotojo lieka kraujas,o bėgančio lieka tik pėdsakai.Nors neklausiau,bet daug nukentėjau pats,o visų 5 vaikų liko tik šnipštas – visi ” savanoriai ” tremtiniai UK ir Sibire…Po IVANO RŪSČIOJO 15/16/17amž nusiaubusiam Liet ištisus plotus,atkėlė Sentikikius ir kt.dalis Prūsų palikuonių atsikraustė po Herkaus Manto karių žūties,db jau galės visi,kas tik norės šeimininkauti Lt,; Žydai,Lenkai-jau šimtmetį šąknyjasi,Rusai ir dar geltonoji Rąsė iš sęmiamų teritorijų..Azijoje.Liūdna,bet tokia Tikrovė…Ačiū AMB KLANUI .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.