Europa neturi aiškios nuomonės islamo atžvilgiu

Bažnyčios istorikas ir Popiežiškojo Istorijos Komiteto narys profesorius Gianpaolo Romanato bei religijos istorikas ir rumunų literatūros profesorius Paduvos universitete Roberto Scagno teigia, jog dabartinė oficialioji Bažnyčia neturi aiškios pozicijos islamo atžvilgiu. Kaip teigiama, iš Pietų Amerikos atvykęs popiežius Pranas nejaučia Europos kultūrinio ir istorinio konteksto, neturi to jautrumo, kurį turi Europos gyventojai, jam islamas nėra prioritetinis reikalas.
Tuo tarpu Rytų Europos šalys, kaip antai, Rumunijos ir Vengrijos gyventojai, kurių istorija buvo pažymėta kruvinų konfliktų su islamu, pasipriešinimu ir didelėmis netektimis, yra tvirtai įsitikinę, jog islamo sulaikymas įmanomas tik jėga.
Žinoma, šiais laikais popiežius negali prisiimti politinės atsakomybės dėl islamo plitimo, nes tai turėtų spręsti Europos valstybės, kurios taip pat neturi aiškios koncepcijos, ką reikia daryti.
Popiežius Benediktas XVI turėjo aiškią poziciją islamo atžvilgiu. Savo garsiajame pranešime Ratizbonoje labai atvirai nusakė esmines islamo savybes. Tai sąlygojo agresyvią islamo išpažinėjų ir politinio korektiškumo šalininkų reakciją. Galima sakyti, jog tada Bažnyčia išsigando ir pasitraukė nuo šios temos.
Akivaizdu, kad emigrantų antplūdis atnešė ir dar atneš daug problemų visam Europos žemynui, ateitis bus gan tamsi, islamo susidūrimas su krikščionybe Europos viduje įgaus vis didesnį konflikto pagreitį. Esminė priežastis yra ta, jog europiečiai senėja ir išmiršta, o musulmonų natūralus prieaugis yra nesustabdomas. Neatmestina, jog musulmonai gali sudaryti Europoje daugumą.

One Reply to “Europa neturi aiškios nuomonės islamo atžvilgiu”

  1. Ar Islamo antplūdis – ne Open society Islamo valstybių “demokratizacijos” pasekmė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.