Apie pedofilijos reiškinį

Delfi.lt pasirodė straipsnis apie susektą pedofilų tinklą

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/atliekant-tyrima-del-vaiku-pornografijos-kanadoje-sulaikyti-simtai-zmoniu.d?id=63295234

Mano komentaras. Kiek toje nuodėmėje dalyvavo religinių veikėjų? Paduoti konkretūs skaičiai: iš 341 itariamųjų tik 9 yra religijos atstovai. Kiek iš jų yra būtent katalikų dvasininkų? Nepasakyta.

Tačiau visa žiniaskalaidos puolimo jėga yra nukreipta prieš katalikų kunigus ir Bažnyčią, nors pasauliniu mastu išlieka toks pats santykis.

Įvairiais skaičiavimais pedofilija pirmiausia yra išplitusi šeimos ir artimos giminės aplinkoje, ypač nestabiliose, nestandartinėse šeimose (kažkur apie 70%), paskui gi – švietimo ir ugdymo įstaigose (apie 20%). Religijos srityje tokių atvejų pasitaiko apie 5 %. Pavyzdžiui JAV katalikai rikiuojasi į penktą vietą tame 5% po episkopalų, žydų ir kitų, t.y. jos dvasininkai ir  darbuotojai yra padarę vos 1% nusikaltimų.

Kita vertus, psichiatrai aiškiai išskiria potraukį vaikams ir paaugliams. Potraukis paaugliams vadinamas efebofilija ir yra tapatinamas su potraukiu suaugusiam žmogui, nes paauglys turi visus subrendusio žmogaus požymius kūnišku požiūriu. Kai kurie autoriai teigia, kad grynos pedofilijos atvejų tame 1% tėra ketvirtadalis.

Delfi straipsnyje pateikti skaičiai patvirtina pasaulinę patirtį: 342 atvejus padauginkime iš 9, gaunasi – 3%. Kiek jų tarpe yra katalikų kunigų? Šiuo atveju neminima.

Bažnyčioje ir dvasininkų tarpe darosi visa tai, kas darosi ir pasaulyje, nes tai yra žmonės atėję iš pasaulio, gyvenantys jo įtakoje, tačiau klystantys kur kas mažesniais mąstais negu nekrikščioniškoje aplinkoje, nes stipriai reiškiasi katalikiškojo tikėjimo ir moralės pedagoginis, pozityvus poveikis žmogaus mąstymui ir elgesiui, Dievo malonės įtaka. Bendrai imant, tikintys žmonės ir dvasininkai yra nepalyginamai doresni negu visuomenės vidurkis.

Prieš Bažnyčią ir kunigus vykdomas plataus masto puolimas, peraugantis i persekiojimus. Pedofilija yra tik pretekstas. Ta pati žiniasklaida dažnai elgiasi dviprasmiškai: čia propaguoja palaidą gyvenimą, čia puola. Tai dar vienas pavyzdys ir įrodymas, jog žiniasklaida yra kreivų veidrodžių karalystė, tiesa nėra jos savybė…

Kokią alternatyvą turi visuomenė ir ta pati žiniasklaida, atmetus katalikišką dorinį mokymą? Suniekinus Bažnyčią laukia dar didesnis nuopolis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.