Popiežius prieš dvasininkų karjerizmą

Siekdamas įveikti nesveiką karjerizmo ir tuštybės dvasią Bažnyčioje popiežius Pranciškus uždraudė teikti monsinjoro (popiežiaus rūmų kapeliono) titulą jauneseniems nei 65 m. kunigams. Šis potvarkis nenaikina jau suteiktų titulų, tačiau bus taikomas ateityje. Visų šalių apaštaliniai nuncijai jau informavo vietines vyskupijas apie šį popiežiaus sprendimą.

Nors titulą suteikia Šventasis Sostas, tačiau kandidatus pasiūlo vyskupijų vyskupai, todėl tai labiau primena vyskupo apdovanijimą ir įvertinimą jam patikusiems kunigams. Lietuvoje yra ne vienas jauno amžiaus kunigas, pagerbtas monsinjoro titulu vien dėl vyskupo asmeninio troškimo, nebūtinai dėl dvasininkų ir pasauliečių pagarbos ar pripažininimo.

Dar būdamas Argentinoje vyskupu dabartinis popiežius prašydavo nevadinti jo nei ekscelencija, nei eminencija, o tiesiog “tėvu”. Būdamas Buenos Aires (1998-2013) vyskupu nei karto nesikreipė į Šventąjį Sostą dėl monsinjoro titulo suteikimo kuriam nors tos vyskupijos kunigui. 

3 komentarai apie “Popiežius prieš dvasininkų karjerizmą

  1. Panevėžio vyskupijoje, buvęs vyskupas Jonas, žiniasklaidoje yra paraiškęs ir atsidėkojęs vienam kunigui aukštu bažnytiniu titulu, kad mokėdavo remontuoti bažnyčias. Kunigas per šventimus iš vyskupo rankų negauna kirvio ir obliaus, bet dvasinius instrumenus.

  2. pop.Benediktas pasizymėjo atvirumo dvasia, leido plesti ribas, puoseleti tradicines vertybes, jis nejo draudimu keliu. Pranciskaus veikimas yra prieisingas – riboti, drausti, neleisti, todel jam labiau budingas autoritarizmas. Zinoma, jis kalba apie evangelizacija, taciau nemanau, kad titulu uzdraudimas kazkuo pades tam reikalui.
    Kam naikinti grazias tradicijas ir palikti tustuma?
    Vyrams budinga konkurencija net ir dvasininku tarpe, tai jei titulu neliks, jie vis tiek konkuruos kitais budais, ir kazin ar bus isvengta karierizmo.
    Liudna, kad vyskupai titulus duoda daznai ne nusipelniusiems, bet isiteikusiems. cia ir didziausia titulu problema, kad pagerbiami ne nusipelne.

  3. koks nusipelnes gali buti jaunas kunigas? Tutulai jauniems – tai akivaizdus asmeniskumas. Logiska, kad popiezius sutramde si nesveika reiskini. Tai sulaukes 65 metu kunigas yra daug pasiekes, pirmiausia istveres pasaukime tiek metu, pabuvojes ne vienoje parapijoje, graziausius savo metus pasventes Dievui ir Baznyciai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.