Maldingumas stiprina šeimą ir visuomenę

Sociologiniai tyrimai daugelyje pasaulio šalių patvirtina tą patį reiškinį, jog malda ir tikėjimas apsaugo šeimas nuo skyrybų, o vaikus – nuo apleistumo ir psichologinių problemų, kurias sukelia skyrybos ir gyvenimas nepilnose šeimose.

Vietovėse, kur daugiau žmonių dalyvauja sekmadienio pamaldose, mažesnis ir paliktų vaikų skaičius. Ir atvirkščiai, kur mažesnis maldingumas, ten ir daugiau nepilnų, suskilusių šeimų, ten daugiau ir paliktų vaikų, abortų, mažesnis gimstamumas.

Pavyzdžiui, Lietuvoje du regionai turi gerą demografiją – Žemaitija ir Vilniaus krašas. Šių regionų gyventojai pasižymi ir didžiausių maldingumu, dalyvavimu sekmadinio Mišiose.

Sakoma, kad šeimą turi vienyti trys altoriai: lovos, stalo ir tikrąja to žodžio prasme – Bažnyčios altorius. Jei kurio nors iš jų ima trukti, šeima ima silpnėti ir griūna. Meilės guolis vienija intymumu ir artumu, bendras valgis prie stalo suteikia akimirkų bendravimui, Bažnyčios altorius suvienija sielas ir suteikia jėgų išgyventi gyvenimo nesklandumus.

Vienas komentaras apie “Maldingumas stiprina šeimą ir visuomenę

  1. Labai gražus straipsnis, apie pašaukimą į šventą šeimos gyvenimą.

    Ačiū.

    dr.Kęstutis Ralys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *