Iš kur žinome apie Jėzaus gimimo metą?

Kai kurie tvirtina, kad nėra jokių Jėzaus gimimo įrodymų, kad Kalėdų švente krikščionys kovoja prieš pagonybę, mat daugeliui pagonių religijų saulės grįžimas yra svarbus įvykis. Romėnai šventė nenugalimos saulės (Sol invictus) šventę. Pasirodo, jog pats Dievas, kuris suklostė įvykių eigą, kovoja su pagonybės tamsa.

1947 metais vienas beduinas atsitiktinai atrado molinį indą Kumrano dykumos oloje, apie 20 km nuo Jeruzalės. Tai buvo pradžia didelių atradimų, nes vėliau archeologai aptiko 11 požeminių olų, kuriose buvo  daugybę indų su gerai išsilaikiusiais senoviniais bibliniais ir kitokiais tekstais, tarp kurių buvo „Jubiliejų knyga“. Joje nurodytas Izraelio kunigų skyrių tarnybos grafikas Jeruzalės šventykloje. Kunigai buvo suskirtstyti į 24 skyrius. Pagal tą grafiką, aštuntasis Abijo skyrius, kuriam ir priklausė kunigas Zacharijas, Jono Krikštytojo tėvas (Lk 1, 5), turėjo eiti tarnystę šventykloje tą savaitę, kuri išpuldavo tarp rugsėjo 23 ir 30 dienos. Tai patvirtina ir Luko evangelija, jog burtų keliu Zacharijui lemta įeiti į šventyklą rugsėjo 23-iąją. Tuomet jis gavo žinią iš angelo Gabrieliaus, jog susilauks  sūnaus (Lk 1, 5–25). Praėjus devyniems mėnesiams po angelo apreiškimo, Zacharijas susilaukė sūnaus. Vadinasi, senoji tradicija Jono Krikštytojo gimimo šventę švęsti birželio 24 dieną turi ir istorinį pagrindą. Su šiuo įvykiu susijusi ir Kalėdų šventė.

Praėjus šešiems mėnesiams po įvykių šventykloje arkangelas Gabrielius apsireiškė ir Marijai apie kovo 25 dieną, nes, kaip liudija evangelija ir senovinė šventės tradicija, po to įvykio Marija skubiai iškeliavo pas savo giminaitę Elzbietą, Jono Krikštytojo motiną, kuri buvo nėščia jau šeštą mėnesį (Lk 1, 26). Vadinasi kovo 25-ąją Marija pradėjo įsčiose Jėzų, o devyni mėnesiai sueina gruodžio 25-ąją, kuomet ir švenčiame Jėzaus gimimo iškilmes.

Evangelistas Lukas parašė evangeliją remdamasis tiesioginiais liudytojais, tarp kurių buvo Jėzaus Motina – švč.M.Marija. Šv.Lukas buvo ne tik gydytojas, bet ir menininkas, kuris nutapė ne vieną Marijos atvaizdą ir išskobė ne vieną statulėlę.  Viena statulėlė yra glaudžiai susijusi su Gvadelupės apsireiškimu Meksikoje.

 

Pagal zenit.org

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *